poptávka
herci
Nově vznikající ochotnické divadlo v Praze hledá do svých řad herce a herečky. V plánu je hrát vše, co se bude chtít hrát :). Po zkušenostech z jiných ochotnických divadel bych Vás ale rád hned z počátku nezdržoval a napsal několik pravidel:

-Ač se bude v divadle pochopitelně přihlížet k názoru ostatních, bude se jednat o jednoznačnou diktaturu mé osoby. Demokracie je věc hezká, když se ale celý soubor rozhádá, protože není vyslyšen každý jednotlivý jedinec, omrzí. :)
-Hned na počátku zkoušení vybrané záležitosti bude vybírána záloha (řekněme 1500 kč bych to viděl). Ta bude po odehrátí maximálně 5 představení vrácena v plné výši. Neblahá zkušenost je taková, že hercům nic nebrání z divadla prostě odejít, klidně před premiérou. Nikdo nechce nikoho držet násilím, ale bohužel realita je taková, že pokud se s někým nazkouší 80% hry a on poté odejde, je to pro divadlo obrovský problém a posun zpět, nemluvě o finančních nákladech.
-Pro jistotu rovnou upozorňuji, že je s ochotnickým divadlem spojený občas nějaký poplatek (pokud půjde vše hladce, tak do 2000 kč za rok). Ten se bude snažit divadlo v co nejkratším čase, kdy si na něj vydělá (tedy po několika odehraných hrách) proplatit nazpět. Cílem je, aby bylo hrání ochotnického divadla spíše "výdělečné", než prodělečné, tak uvidíme. :D
-Důležitou zmínkou je fakt, že chození na zkoušky, nejlépe včas, a rychlé naučení se scénáře je pro divadlo klíčové. Proto dopředně zmiňuji, že s pozdními příchody, častými absencemi a neznalostí scénáře v dohodnutý (nebojte, nikoli šibeniční) termín bude spojena malá pokuta v řádu několika desítek korun uložená do divadelní pokladny. Berme to spíše motivačně a nejedná se o výkupné, tedy máte-li v plánu se neučit scénář, chodit občasně či pozdě na zkoušky a kompenzovat to příspěvky do pokladny, není třeba se vůbec hlásit, zbytečně bysme se vzájemně okrádali o čas a peníze.

Chápu, že body výše mohou někoho odradit. Bohužel budu nucen je vyžadovat, protože mé zkušenosti s laxností herců je tragická. Chci, abysme k tomu přistupovali skutečně zodpovědně a s nějakou mírou nasazení, protože jen tvrdou pílí, odříkáním, sebezapřením a denním sebebičováním můžeme dosáhnout na výsluní, které nám bude právem náležet!... To jsem se trochu nechal unést. :D No nic, je-li zde někdo, kdo by to myslel s divadlem skutečně vážně a výše zmíněné body mu přijdou ospavedlněné a přijatelné, nebojte se napsat :)
Kontaktní osoba
Václav Voldán
stáří inzerátu: 2 months 4 weeks